11 grudnia 2018 – Muzeum Przyrodnicze ŚPN na Świętym Krzyżu nieczynne

thumb

W dniu 11 grudnia 2018 r. (wtorek) z przyczyn organizacyjnych Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego na Świętym Krzyżu będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj całość

Bezpłatny wstęp do Muzeum Przyrodniczego ŚPN na Świętym Krzyżu

Miło nam poinformować, że od dnia 4 grudnia 2018 do 31 stycznia 2019 wstęp do Muzeum Przyrodniczego Świętokrzyskiego Parku Narodowego na Świętym Krzyżu będzie bezpłatny. Zapraszamy!

Czytaj całość

Konkurs – grudzień 2018

Jak nazywa się ptak znajdujący się na zdjęciu? Proszę podać nazwę polską i łacińską. Czekamy na odpowiedzi do 18 grudnia 2018 r. za pomocą  https://www.swietokrzyskipn.org.pl/konkurs/konkurs-swietokrzyska-przyroda-formularz/. Zapraszamy!

Czytaj całość

Marsz Niepodległości

Marsz Niepodległości

Zaproszenie na Marsz Niepodległości Stowarzyszenie Przyjaciół Świętej Katarzyny i Doliny Wilkowskiej Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Turystyki Samorząd Miasta i Gminy Bodzentyn Świętokrzyski Park Narodowy zapraszają do udziału w Marszu Niepodległości Zachęcamy wszystkich do zabrania Flagi Państwowej! Szczegóły na plakacie.  

Czytaj całość

Szlak czarny na Chełmową Górę w Świętokrzyskim Parku Narodowy już otwarty

Bluszcz Chełmowa Góra aut. P. Szczepaniak

Informujemy, że w związku z usunięciem zagrożenia bezpieczeństwa dla turystów na szlaku czarnym  im. Jerzego Kapuścińskiego  na Chełmową Górę,  odcinek szlaku przebiegający przez teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego  jest dostępny od 1 listopada 2018 r. dla turystów. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj całość

Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego

W miniony piątek 26.10. grupa laureatów X Rajdu edukacyjnego „Puszcza Jodłowa” udała się w pełną przygód i pozytywnych przeżyć wyprawę do Poleskiego Parku Narodowego. W programie zwiedzania był film wprowadzający do tematyki związanej z PPN w konwencji 4 pór roku, następnie zwiedziliśmy salę edukacyjną z bogatym i interesującym wyposażeniem. Kolejnym – bardzo ważnym punktem wycieczki […]

Czytaj całość