Życzenia Wielkanocne 2017

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych
Przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju oraz
serdecznych spotkań w gronie rodziny
 i wśród przyjaciół
życzą
Dyrektor i Pracownicy
Świętokrzyskiego Parku Narodowego
 
 

Czytaj całość

Szlak Czarny na Chełmowej Górze zamknięty do odwołania !

W trosce o bezpieczeństwo turystów oraz w celu uniknięcia szkód przyrodniczych, Dyrektor Świętokrzyskiego Parku Narodowego podjął decyzję o zamknięciu szlaku czarnego im. Jerzego Kapuścińskiego na odcinku o długości 2 km przebiegającego przez teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego od Starej Słupi (Podchełmie) do Pokrzywianki Górnej.
Zarządzenie nr 22 Dyrektora ŚPN wchodzi w życie z dniem 13.04.2017 r i […]

Czytaj całość

Przyrodniczy kalejdoskop Roztoczańskiego Parku Narodowego – konkurs dla szkół

Przyrodniczy kalejdoskop RPN

W imieniu Roztoczańskiego Parku Narodowego zapraszamy dzieci z punktów przedszkolnych i uczniów ze szkół podstawowych do uczestnictwa w projekcie „Przyrodniczy kalejdoskop RPN”.
Ideą projektu jest m.in.: wychowanie młodego pokolenia poprzez pogłębienie jego wrażliwości na sprawy ochrony rodzimej przyrody, aktywizacja ekologiczna dzieci na rzecz ochrony przyrody, podniesienie świadomości ekologicznej uczestników w/w projektu, kształtowanie postaw i zachowań proekologicznych, […]

Czytaj całość

IV Konkurs Wiedzy Leśnej – finał

W dniu 29 marca 2017 roku odbył się finał IV Konkursu Wiedzy Leśnej. Konkurs zorganizowany został przez Technikum Leśne w Zagnańsku wraz z Nadleśnictwem Zagnańsk i Świętokrzyskim Parkiem Narodowym, a patronat nad konkursem objął dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych – dr inż. Andrzej Matysiak.
Po eliminacjach szkolnych na rozstrzygnięcie konkursu przyjechało 27 finalistów z 9 szkół.
W […]

Czytaj całość

Konkurs – kwiecień 2017

Konkurs - kwiecień 2017

Co to za ptak? Proszę podać nazwę polską i łacińską

Czekamy na odpowiedzi do 23 kwietnia 2017 r. za pomocą  http://www.swietokrzyskipn.org.pl/konkurs/konkurs-swietokrzyska-przyroda-formularz/. Zapraszamy!

Czytaj całość

Szkolenie dla przewodników już za nami

W niedzielę 26.03.2017r. Świętokrzyski Park Narodowy wspólnie z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Bodzentynie przeprowadził szkolenie dla przewodników terenowych.
W szkoleniu wzięło udział 14 osób reprezentujących Koło Przewodników Świętokrzyskich PTTK „BARTEK” w Kielcach.
Pierwsza część szkolenia odbyła się w Dyrekcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego, gdzie w formie prezentacji multimedialnej zapoznano uczestników z aktualnym regulaminem zwiedzania i korzystania z wartości […]

Czytaj całość