Świętokrzyski Park Narodowy podpisał umowy z WFOŚiGW w Kielcach

Świętokrzyski Park Narodowy informuje, że w dniu 19.05.2017 r. podpisał umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach na dofinansowanie następującego zadania (umowa nr 223/17) „Ochrona czynna stanowiska murawy kserotermicznej na Skarpie Zapusty w Świętokrzyski Parku Narodowym”.
Wartość całego zadania to 6.000,00 zł brutto, dofinansowanie z WFOŚiGW to 80% kosztów kwalifikowanych, czyli 4.800,00 […]

Czytaj całość

Święto Polskiej Niezapominajki już po raz 16.

Święto Polskiej Niezapominajki zapoczątkował w 2002 roku redaktor radiowej Jedynki, prowadzący Ekoradio – Andrzej Zalewski. Jedlnia-Letnisko kolejny raz stała się stolicą obchodów tego święta.
W niedzielnym pikniku zorganizowanym przez Lasy Państwowe wzięło udział kilka tysięcy osób. Tegoroczne obchody Święta Polskiej Niezapominajki rozpoczęto od złożenia kwiatów przed tablicą pamiątkową redaktora Andrzeja Zalewskiego. Dalsze uroczystości miały miejsce na […]

Czytaj całość

Konkurs fotograficzny – Różnorodność biologiczna i krajobrazowa Bieszczadzkiego PN

Konkurs ma zasięg ogólnopolski i adresowany jest do wszystkich fotografujących, w dwóch kategoriach wiekowych: do 19 lat oraz od 20 roku życia wzwyż . Jego celem jest zainteresowanie ludzi poznaniem przyrody Bieszczadzkiego Parku Narodowego i otuliny, uwrażliwienie na jej piękno, zagrożenia i konieczność ochrony oraz upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki.
Konkurs jest objęty Patronatem […]

Czytaj całość

Życzenia Wielkanocne 2017

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych
Przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju oraz
serdecznych spotkań w gronie rodziny
 i wśród przyjaciół
życzą
Dyrektor i Pracownicy
Świętokrzyskiego Parku Narodowego
 
 

Czytaj całość

Szlak Czarny na Chełmowej Górze zamknięty do odwołania !

W trosce o bezpieczeństwo turystów oraz w celu uniknięcia szkód przyrodniczych, Dyrektor Świętokrzyskiego Parku Narodowego podjął decyzję o zamknięciu szlaku czarnego im. Jerzego Kapuścińskiego na odcinku o długości 2 km przebiegającego przez teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego od Starej Słupi (Podchełmie) do Pokrzywianki Górnej.
Zarządzenie nr 22 Dyrektora ŚPN wchodzi w życie z dniem 13.04.2017 r i […]

Czytaj całość

Przyrodniczy kalejdoskop Roztoczańskiego Parku Narodowego – konkurs dla szkół

Przyrodniczy kalejdoskop RPN

W imieniu Roztoczańskiego Parku Narodowego zapraszamy dzieci z punktów przedszkolnych i uczniów ze szkół podstawowych do uczestnictwa w projekcie „Przyrodniczy kalejdoskop RPN”.
Ideą projektu jest m.in.: wychowanie młodego pokolenia poprzez pogłębienie jego wrażliwości na sprawy ochrony rodzimej przyrody, aktywizacja ekologiczna dzieci na rzecz ochrony przyrody, podniesienie świadomości ekologicznej uczestników w/w projektu, kształtowanie postaw i zachowań proekologicznych, […]

Czytaj całość