Sprzedaż biletów wstępu do Świętokrzyskiego Parku Narodowego

Drodzy Turyści! Sprzedaż biletów wstępu do Świętokrzyskiego Parku Narodowego on-line ponownie uruchomiona. Zapraszamy na stronę https://www.swietokrzyskipn.org.pl/kup-bilet/ – tam w kilku prostych krokach można szybko i sprawnie dokonać zakupu biletów wstępu do ŚPN. Zapraszamy do korzystania z tej opcji zakupu. Bilety należy zachować do kontroli.

Boże Narodzenie 2022

Gwiazda Świe­ci­ła gwiaz­da na nie­bie, Srebr­na i sta­ro­świec­ka, Świe­ci­ła wi­gi­lij­nie, Każ­dy zna ją od dziec­ka. Zwi­sa­ły z niej z wy­so­ka Dłu­gie, błysz­czą­ce pro­mie­nie, A każ­dy pro­mień to było Jed­no świą­tecz­ne ży­cze­nie. I przy­szli – nie ma­go­wie, Już tro­chę po­sta­rza­li – Lecz wiej­scy ko­lęd­ni­cy, Zwy­czaj­ni chłop­cy mali. Chwy­ci­li za pro­mie­nie, Jak w dzwon­ni­cy za sznu­ry, Aże­by… Continue reading Boże Narodzenie 2022

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy na pobieranie opłat za wstęp na teren ŚPN

W związku z odstąpieniem od umowy z  firmą Aquarius Corp., która wykonywała dla ŚPN obsługę ruchu turystycznego i pobierała opłaty za wstęp na teren ŚPN przy bramach wejściowych oraz za pośrednictwem serwisu eparki.pl informujemy, że punkty sprzedaży biletów będą zamknięte do odwołania – bilety będzie można zakupić w  kasie Dyrekcji ŚPN w Bodzentynie ul Suchedniowska 4,… Continue reading Oświadczenie o odstąpieniu od umowy na pobieranie opłat za wstęp na teren ŚPN

Otwarcie wystawy “Energia zaklęta w przyrodzie, odkryj ją w Świętokrzyskim Parku Narodowym”

13 grudnia 2022 roku w siedzibie Dyrekcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego w Bodzentynie miały miejsce dwa wyjątkowe wydarzenia – wernisaż fotografii uczestników pleneru fotograficznego zorganizowanego w naszym Parku Narodowym pn. “Energia zaklęta w przyrodzie, odkryj ją w Świętokrzyskim Parku Narodowym” oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu pn. „Rodzinne Fotostory w Świętokrzyskim Parku Narodowym”. W dniach 7-10… Continue reading Otwarcie wystawy “Energia zaklęta w przyrodzie, odkryj ją w Świętokrzyskim Parku Narodowym”

Projekt edukacyjny – Dodajemy energii ptakom na zimę – już wystartował!

Ideą projektu jest edukacja uczniów ze szkół podstawowych w zakresie znajomości ptaków zimujących w Polsce. Chcemy również zwrócić uwagę na zagrożenia i trudności z jakimi borykają się ptaki zimą.  Na bieżąco otrzymujemy informacje, że w ustawionych na szkolnych podwórkach karmnikach robi się coraz bardziej tłoczno. Ziarna słonecznika i pyzy tłuszczowe zwabiają cały wachlarz gatunków, pospolite… Continue reading Projekt edukacyjny – Dodajemy energii ptakom na zimę – już wystartował!